AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
BRANŞLARIMIZ
İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
BRANŞLARIMIZ
Keşfedin

Ağız, Diş ve Çene Radyolojisi Kliniği, hastaların ilk muayenelerinin yapıldığı, ağız, diş ve çeneye ait yumuşak ve sert doku hastalıklarının tanısının koyulup en uygun tedavi planının hazırlandığı ve hastaların ilgili uzmanlık dallarına yönlendirildiği kliniktir. 

Ağız, Diş ve Çene Cerrahisi Kliniği, ağız, diş ve çene bölgesindeki yumuşak ve sert dokulara ait hastalıkların tanı ve cerrahi tedavisinin yapıldığı kliniktir.

Periodontoloji Kliniğimizde, dişleri ve implantları çevreleyen diş eti ve kemik dokuların hastalıklarına yönelik teşhis, tedavi ve tedavi sonrası elde edilen sağlığın korunmasını amaçlayan idame tedavileri yapılmaktadır.

Protetik (Protez) Diş Tedavisi Kliniğimiz, hastanın çiğneme fonksiyonunun, görüntüsünün ve estetiğinin geliştirilmesine yönelik olarak dişlere ait şekil bozukluklarının, madde kayıplarının ve diş eksikliklerinin teşhisini, tedavi planlamasını, rehabilitasyonunu ve kapanışın düzenlemesini sağlayan bölümdür.

Restoratif Diş Tedavisi Kliniğimizde, yetişkinlerde farklı nedenlerle ortaya çıkan çürük, aşınma, renklenme ve yapısal diş anomalilerinin teşhis ve tedavilerini en güncel bilgi, malzeme ve teknolojiyi kullanarak uzman hekim kadrosu ile uygulanmaktadır.

Pedodonti kliniği 0-12 yaş arası çocukların ağız diş sağlığına yönelik koruyucu ve tedavi edici uygulamaların yapıldığı bölümdür. 

Ortodonti Kliniğimizde, diş ve çenelerin uyumsuz pozisyonlarından kaynaklanan estetik ve fonksiyon kaybına neden olan hastalıkların tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Endodonti Kliniğimizde, diş pulpasının mümkün olduğunca sağlıklı korunması (vital tedaviler), buna karşın geri dönüşümsüz bir hastalık durumunda pulpanın tamamının çıkarılıp buradaki boşluğun tekrar enfekte olmayacak şekilde doldurulması (kanal tedavisi) yönünde tedaviler uygulanmaktadır.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Hasta Randevu Formu