AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Dijital Gülüş Tasarımı
İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
Dijital Gülüş Tasarımı

Dijital Gülüş Tasarımı Nedir?

Dijital gülüş tasarımı, dijital teknolojiler kullanarak kişiye özel estetik diş tedavilerinde dişler, diş etleri dudak ve yüz arasındaki uyumu ve sonucu herhangi bir işlem yapmadan önce hasta ve hekimin mobil uygulamalar sayesinde planlamayı sağlamak kullanılan bir yöntemdir.

Dijital gülüş tasarımı için ilk seansta hastadan gerekli kayıtlar alınıp daha sonra dijital yazılımlar aracılığı ile hasta ve hekimin beklentisi doğrultusunda oluşturulan yeni gülüş dizaynı hastaya gösterilir. Bu aşamada hastanın ve hekimin beklentisi doğrultusunda gülüş dizaynında istenilen değişiklikler yapılabilir.

Dijital Gülüş Tasarımının Avantajı Nedir?

Dijital gülüş tasarımının en önemli avantajı hastaya fotoğraf çekimi ve dijital ölçü alımı dışında herhangi bir işlem yapılmadan tedavi sonucunda nasıl bir görünüme sahip olacağını gösterebilmektir.
Bu aşamada hastanın beğenmediği herhangi bir şeyi değiştirmek çok kolaydır. Dijital gülüş tasarımı sayesinde diş hekimine oluşturmanız gereken randevu sayısı en aza indirgenir.

Dijital Gülüş Tasarımı Öncesi Hazırlık

● Dijital görüntüleme teknolojisi kullanılarak dişlerin ağız içi tarayıcılarla görüntüleri elde edilir. Bu görüntüler ile dişler fonksiyon ve estetik olarak incelenir ve hastanın durumuna uygun bir tedavi planı oluşturulur.
●Hastanın arzu ettiği estetik restorasyonları planlarken, bu kriterlerin başında hastanın beklentileri ve ihtiyaçları, yaşı, altın oran simetrisi, yüz analizi, diş eti durumu ve seviyesi gibi tüm kriterler göz önüne alınır.
● Bu planın içeriği, malzeme seçimleri, önerilen tedavi süresi, kullanılacak teknikler, maliyetler ve sonuçları hastaya hekim tarafından açıklanır.

Sorularınıza cevap bulmak, sağlıklı ve size en uygun tedavi için bizimle iletişime geçebilir ve randevu oluşturabilirsiniz.

Bilgi Alın

İzmir Tınaztepe Üniversitesi
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Hasta Randevu Formu