AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ

İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
TEDAVİLERİMİZ
İZMİR TINAZTEPE ÜNİVERSİTESİ
AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ
TEDAVİLERİMİZ
Keşfedin

Diş hekimleri tarafından, dijital teknolojiler kullanılarak oluşturulmuş estetik gülüş tasarımıdır. Diş hekimi tarafından hastanın dişleri, diş etleri, dudakları ve yüzü arasındaki uyum gözetilerek gülüş hattı tasarlanır. Hastalar işlem öncesinde, işlem sonrası görüntüyü görür. Tasarım hastanın onayıyla işleme alınır. 

Diş implantı, eksik dişlerin yerine konması  için çenelere cerrahi olarak yerleştirilen tıbbi,  biyouyumlu materyallerden yapılmış yapay bir diş köküdür. Diş kayıpları yaşamış hastalar için uygun bir tedavi seçeneği olabilir.  Dental implantlar kalıcı ve güvenlidir. Diş implantı,  tam ve kısmi dişsizliğin tedavisinde kullanımları diş hekimliğinde ayrılmaz bir tedavi seçeneği haline gelmiştir.

Diş beyazlatma diş lekelerini ve renk değişikliklerini sağlıklı bir görünüme kavuşturur. Diş beyazlatma tek seferlik yapılan bir işlem değildir, daha parlak gülüşler için belirli aralıklarla beyazlatma işlemi uygulanmalıdır.

Diş etlerine yapılan estetik uygulamalara pembe estetik denmektedir. Sağlıklı diş eti görünümünde diş etlerinin rengi açık pembe renkli olması ve diş etlerinin kemiğe sıkı bir şekilde yapışık olması gerekmektedir. 

Kanal tedavisi, çatlamış, çürümüş veya enfekte olan dişlerin tedavisinde uygulanır. Dişteki sinirlerin ve damarların alınmasıyla uygulanan bir tedavidir.

Porselen kaplama, kırık, beyazlatmayla düzelmeyen renk bozuklukları, diş aralarında fazla boşluk olması, şekli bozuk dişlerde dişin ön tarafını saracak şekilde dişe yerleştirilen ince diş rengindeki kaplamalara denir.

Pedodonti kliniği 0-12 yaş arası çocukların ağız diş sağlığına yönelik koruyucu ve tedavi edici uygulamaların yapıldığı bölümdür. 

Ortodonti bilim dalı, dişler ve yüzdeki düzensizliklerin teşhisi, önlenmesi ve tedavisiyle ilgilenen diş hekimliği dalıdır.

Şeffaf plaklar, diş yüzeyine yapıştırılan braketler yerine kullanılan saydam plaklardır. Sahip olunan diş bozukluğunun tedavisi, bilgisayar yazılımında sanal olarak gerçekleştirilir.

İzmir Tınaztepe Üniversitesi
Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi
Hasta Randevu Formu